Ana Sayfa / genel Haberler / Akıllı Belediyecilik Zirvesi Ana Sponsoru Vodafone

Akıllı Belediyecilik Zirvesi Ana Sponsoru Vodafone

Marmara Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilecek “Akıllı Belediyecilik Zirvesi”nin ana sponsoru, Vodafone oldu. Zirve, alanında uzman kamu ve özel sektör temsilcilerini, belediye başkanlarını ve akademisyenleri 28-29 Mart 2013 tarihleri arasında İstanbul Grand Cevahir Otel’de bir araya getiriyor.

Akıllı Belediyecilik Zirvesi kapsamında başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere, çok sayıda il, ilçe ve belde belediyesi ile bu belediyelere bağlı kuruluşlar ve iştirakler de tek bir çatı altında buluşuyor. Ayrı olarak akıllı belediyecilik ve gelişen teknolojiler kapsamında, dünya çapında başarılı hizmetlerin örneklerini ve teknolojileri üretmiş yabancı şehirlerinin belediyelerinin de yer alacağı zirve, alanında bir hayli uzman ve akademisyeni de ağırlıyor. Etkinlik kapsamında tüm kurumlar nezdinden teknolojinin, akıllı çözümlere dönüştüğü entegratörlerin, sektörde lokomotif şirketlerin, bu müessese ve firmaları destekleyen bakanlıklar, genel müdürlükler ve diğer birimlerin, yeni fırsatlar üretilmesi için sağladığı teknolojik ve finansal destekler sergileniyor.

BAŞKAN ALTEPE: TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ

Programla alakalı değerlendirmede bulunan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Değişen dünyada akıllı şehircilik vizyonu ve akıllı yurttaşlık hizmetleri ile alakalı dünya örneklerini, birbirinden fark bilişim sistemlerini ve teknolojik gelişmeleri takip ediyoruz. Katılımcı ve çağdaş çözümleri takip eden bir mahalli idare anlayışının yerleşerek yaygınlaşması emeliyle tertip eden Akıllı Belediyecilik Zirvesi’ne büyük ehemmiyet veriyor, şehirlerimizin insan hayatına daha da uyumlu olması için yenilikçi teknolojiler arayışına giriyoruz. Etkinliğimize sponsor olarak, sahip olduğu küresel tecrübelerini kullanarak mobil iletişim dünyasındaki yeni hizmet ve teknolojileri, başta belediyeler olmak üzere kamu kuruluşlarına aktaracak olan Vodafone’a teşekkür ederim. Marmara Belediyeler Birliği olarak vatandaşların refahı için çağdaş çözümleri olan sektör temsilcileriyle buluşmaya önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz” dedi.

“TEKNOLOJİYİ GÜNDEMİNE ALAN SEÇİM KAZANIR”

Sponsorluk anlaşmasının hemen peşinden Marmara Belediyeler Birliği’nin Eminönü’nde bulunan merkez binasına ziyarette bulunan Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Süel ve beraberindeki heyet ise başta belediyeler olmak üzere kamu müesseselerine yönelik çalışmaları ile alakalı Birlik Genel Sekreteri Züver Çetinkaya’ya bilgi verdi. Dr. Hasan Süel, “Yerel seçimlerin gerçekleştirilmesine bir sene kaldığı düşünüldüğünde, belediyeler için halkla ilişkiler mananında ehemmiyetli bir viraja girildiği muhakkaktır. Vodafone olarak belediyelerin halkla ilişkilerine teknolojik çözümler sunuyoruz. Teknolojiyi gündeme alan belediye başkanları seçim kazanır. Çalışmalarımızı Marmara Belediyeler Birliği aracılığıyla en iyi şekilde anlatarak belediyelere faydalı olacağımız kanaatindeyim” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Samsun'da 5 saat su kesintisi başlıklı makalemizde 5, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

İstanbul’da 5 bin polis huzur operasyonunda

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından, 5 bin polisin katılımıyla şehir genelinde “Yeditepe Huzur” asayiş uygulaması yapılıyor.İl …