Ana Sayfa / genel Haberler / Öğrenmenin yaşı yoktur

Öğrenmenin yaşı yoktur

İSTANBUL

Bağcılar Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi, meslek edindirme kursları ve tertip eden sosyal ve kültürel etkinliklerle Bağcılarlı kadınların sanki ikinci hanesi haline geldi. Merkezdeki kurs ve etkinliklere katılan yüzlerce kadından biri de 68 yaşında olan Gülseren Malkoç. İlerleyen yaşına karşın hayata azmini, enerjisini ve gülümsemesini kaybetmeyen Malkoç, pek çok kişi için “öğrenmenin yaşı yoktur” sözünün de canlı örneği oldu.

Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nin açılmasının hemen peşinden buradaki kurslara katılan Gülseren Malkoç, merkezde açılan diksiyon, görgü kaideleri ve bilgisayar kursuna devam ediyor. Bilgisayar kursuna başlamasının hemen peşinden kendine aldığı laptop ile kurslara katılan Malkoç, bilgisayarın işlerini kolaylaştırdığını söyledi. Bilgisayarda hatıralarını yazdığını ifade eden Malkoç, “Geçenlerde Zeki Müren’in çok sevdiğim bir şarkısı aklıma geldi, dinlemek için radyo başında 3 gün bekledim lakin dinleyemedim. Şimdi bilgisayarıma sevdiğim tüm şarkıları yüklettim, artık istediğim zaman dinleyebiliyorum” dedi.

Eşinin 79 yaşında olduğunu söyleyen Malkoç, “İlk zamanlar bana ‘Bilgisayar da neymiş’ diye kızmıştı lakin şimdi ona da öğretiyorum, hem de zaman vakit sıra dövüşü dahi yapıyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Kenstel dönüşümde tarihi gün başlıklı makalemizde dönüşümde, gün ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

İstanbul’da 5 bin polis huzur operasyonunda

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından, 5 bin polisin katılımıyla şehir genelinde “Yeditepe Huzur” asayiş uygulaması yapılıyor.İl …